Zaloguj do panelu serwisowego
 
 
   
 

Strona głównaIntegracja i oprogramowanie: Pralnie

Bardzo często nowoczesne systemy identyfikacji radiowej stosowane są również w pralniach. Nowoczesne pralnie wobec stale rosnącej konkurencji muszą inwestować w zaawansowane systemy, aby ograniczyć koszty. Spore oszczędności w procesie prania odzieży można uzyskać inwestując w system oparty na RFID.

W pralni można wykorzystać czytnik z anteną zewnętrzną lub czytnik ręczny. Identyfikacja ubrań może się odbywać poprzez zbliżenie ich do anteny (odczyt do 50 sztuk jednocześnie) lub po zbliżeniu ubrania do czytnika ręcznego.

Należy również rozważyć przypadek, kiedy kierowca, który odbiera (oddaje) towar od (do) klienta wyposażony jest w bezprzewodowy czytnik ręczny, za pomocą którego jest w stanie zidentyfikować każde ubranie i zachować te informacje w pamięci czytnika. W ten sposób do zera zmniejszona zostaje liczba pomyłek związana z wydawaniem (odbieraniem) ubrań. Czytnik PHL 2700RFID pozwala również na odczyt tradycyjnych kodów kreskowych, którymi można np. oznakować szafki z odzieżą lub wykorzystać przy identyfikacji dokumentów.

System pozwala na identyfikację każdej części garderoby. Najczęściej wybierane miejsca gdzie umieszczane są transpondery to:

  • dolna część przedniej kieszeni u koszulki
  • w guziku (zamiast guzika)
  • w kołnierzu zarówno z przodu jak i tyłu
  • każde inne miejsce jest dobre - należy jedynie uwzględnić w jaki sposób będą one odczytywane

Taki sposób identyfikacji pozwala na:

  • w prosty sposób przypisywanie danego ubrania do właściciela
  • szybki sposób zarządzania ubraniami czystymi oraz brudnymi
  • kontrolowanie liczby ubrań jednego właściciela

Innym sposobem identyfikacji odzieży w pralni jest identyfikacja wieszaka (lub wózka), na którym znajduje się odzież. W tym przypadku transponder jest zamocowany na wieszaku, na którym zawieszona jest garderoba lub wózku z wieszakami, który transportuje większą ilość odzieży. Wieszaki (lub wózek) te są identyfikowane podczas transportu w procesie czyszczącym oraz przy sortowaniu. W ten sposób można w pełni zautomatyzować cały proces. Czytniki rozlokowane są w różnych miejscach na drodze transportu odzieży i w zależności od zidentyfikowanej garderoby jest ona skierowywana w odpowiednie miejsce. 

Do tego sposobu identyfikacji używane są transpondery odporne na wysokie temperatury oraz czynniki chemiczne.

 

© 2002 - 2012 Power Serwis