Zaloguj do panelu serwisowego
 
 
   
 

Strona głównaIntegracja i oprogramowanie: Kontrola i zarządzanie

W naszych systemach kontroli i zarządzania przepływem osób, towarów, czy dokumentów proponujemy Państwu najnowsze rozwiązania techniczne. Znaczącą rolę w naszej ofercie stanowią systemy oparte o technologie RFID. Technologia RF-ID wykorzystuje sygnały radiowe w systemach automatycznej identyfikacji. Działa na podobnej zasadzie co technologia kodów kreskowych, ale daje dużo większe możliwości. Pozwala ona na bardzo dużą automatyzację pracy związanej z odczytywaniem danych, jest wygodna i łatwa w użyciu. W tej samej chwili można odczytywać (zapisywać) informacje z wielu identyfikatorów i w dodatku bez konieczności "wzrokowego" kontaktu.

 

Poniżej znajdą Państwo krótkie informacje o kilku wybranych proponowanych rozwiązaniach.

 • Zarządzanie dokumentami

System identyfikacji radiowej RFID znalazł zastosowanie w dziale usług związanych z wypożyczalniami, bibliotekami, archiwami, służbą zdrowia, logistyką. Programowalne etykiety przyklejane są do produktu (np. teczek z dokumentami, książek) i przesuwane przed czytnikiem, który zapisuje dane dotyczące klienta, datę i godzinę wypożyczenia oraz zwrotu, nazwę produktu, itp. Jeśli zależy nam na jednoczesnym, a tym samym szybkim wprowadzeniu (ewentualnie odczytaniu) informacji o wielu woluminach, to istnieje możliwość zastosowania specjalnych bramek, w których identyfikatory odczytywane są bez względu na ich położenie względem anten.

 • Kontrola ruchu osób i pojazdów

Systemy identyfikacji i kontroli dostępu stają się niezbędne w każdej firmie i instytucji. Umożliwiają ograniczenie dostępu do wybranych pomieszczeń, czy stref osobom postronnym i nieuprawnionym. System działa w oparciu o identyfikatory RFID, w których pamięci zakodowany jest niepowtarzalny numer seryjny. Po zbliżeniu identyfikatora do czytnika urządzenie dekoduje jego numer identyfikując w ten sposób posiadacza. W systemach, które mają zapewnić bezpieczeństwo pracy w dużych zakładach (kopalnie, elektrownie, zakłady produkcyjne), nasza firma wykorzystuje urządzenia pozwalające na identyfikacje z odległości nawet do 100m !!!

System umożliwia m.in.:

 • identyfikację posiadacza transpondera lub przedmiotu zaopatrzonego w transponder
 • sterowanie zewnętrznym urządzeniem (drzwi, brama towarowa, tama wentylacyjna, itp.)
 • sygnalizację próby wejścia osoby z nieuprawnionym transponderem
 • zapamiętanie i późniejsze odtworzenie listy zawierającej czas i datę wejścia
 • współpraca z systemami alarmowymi
 • współpraca z systemami czasu pracy

Administracja systemem, dzięki wykorzystaniu przeglądarki WWW, jest banalnie prosta. W szybki sposób, z dowolnego komputera pracującego w sieci, można zarządzać uprawnieniami, przeglądać aktualny stan wejść/wyjść, tworzyć potrzebne raporty, czy też sterować sprzężonymi z systemem urządzeniami (drzwi, bramy, sygnalizacja alarmowa, itp.)

 

 • Pralnie

Nowoczesne pralnie wobec stale rosnącej konkurencji muszą inwestować w nowoczesne systemy, aby ograniczyć koszty. Spore oszczędności w procesie prania odzieży można uzyskać inwestując w system oparty na RFID.

Taki sposób identyfikacji pozwala na:

 • identyfikację każdej części garderoby
 • w prosty sposób przypisywanie danego ubrania do właściciela
 • szybki sposób zarządzania ubraniami czystymi oraz brudnymi
 • kontrolowanie liczby ubrań jednego właściciela

Do tego sposobu identyfikacji używane są transpondery odporne na wysokie temperatury oraz czynniki chemiczne. W pralni można wykorzystać czytnik z anteną zewnętrzną lub czytnik ręczny. Identyfikacja ubrań może się odbywać poprzez zbliżenie ich do anteny (odczyt do 50 sztuk jednocześnie) lub po zbliżeniu ubrania do czytnika ręcznego. Nasi klienci często decydują się również na wyposażanie kierowców, którzy odbierają (oddają) towar od (do) klienta, w bezprzewodowy czytnik ręczny, za pomocą którego są w stanie zidentyfikować każde ubranie i zachować te informacje w pamięci czytnika. W ten sposób do zera zmniejszona zostaje liczba pomyłek związana z wydawaniem (odbieraniem) ubrań.

© 2002 - 2012 Power Serwis